PROJEKT ˝OD GUSJENICE DO LEPTIRA˝

Da je učenje neposrednim sudjelovanjem najbolji oblik učenja, pokazala su nam djeca mlađe skupine „Leptirići“ koja su imala su prilike upoznati životni ciklus jednog leptira.

Projekt je nastao iz dječjeg interesa. U dvorištu vrtića, djeca su ugledala gusjenicu koja ih je jako zainteresirala te su se svi oko nje okupili i promatrali je. Kroz različite aktivnosti i sva odgojno-obrazovna područja, „Leptirići“ su proširili svoje spoznaje o kukcima. Djeca su dobila priliku iskazati svoju kreativnost u radovima i obogaćivati svoje kreativno stvaralaštvo te empatiju prema kukcima. Ovakav oblik iskustvenog učenja je neprocjenjiv. Na kraju projekta, nakon pretvorbe gusjenice u leptira i trenutka kada je pušten na slobodu, dječjoj radosti nije bilo kraja.

Fotografije i tijek projekta pogledajte u prilogu.

1 2 3 4 5 6 7 8 11 15 16 17